Uncategorized

Bu Lens topu ancak kalesinde görür!

Cumartesi, 23 Şubat 2008

(412) Nancy - Lens

Nancy'e geçen hafta Saint Etienne'de kamyon çarptı. Hem de ne çarpmak. Bu çarpışmanın etkisi ile Nancy zirve yarışında üçüncü sıradaki yerini korusa da lider ile arasındaki fark 8 puana, lig ikincisi Bordeaux ile fark ise 7 puana çıktı. Nancy'nin teknik adamları takımın kaporta ve boyayı düzeltmek adına çok çalışmış olsa gerek. Zira ikinci bir darbe daha alırlarsa hem taraftarın sabrı taşar hem de bu kaportayı toparlamak iyice zorlaşır.

İşte bu müsabakada Lens'in karşısında bu durumda bir rakip var. Bu sene zaman zaman sürpriz neticeleri mza atan Lens'in bu müsabakada çok fazla şansı olduğunu zannetmiyorum. Özellikle deplasman galibiyetlerinin çok fazla olmadığı Fransa Liginde Nancy geçen haftanın yaralarını sarmak adına kendi evinde çıkacağı müsabakayı kazanacaktır. rakibin lenslerinin ayarını bozacaktır. 2.00'lık oran ile tavsiye ederim.

Ne Valencia'ya ne Koeman'a güven olmaz!

Pazar, 10 Şubat 2008

(651) Valencia - Real Betis

Koeman baltayı taştan taşa vurmaya devam ediyor. Önce takımın en sevilen topçularını kadro dışı bıraktı. Sonra yerine yenilerini alamadı. Ardından kadro dışı bıraktığı Albelda milli takıma çağırılınca Koeman'a ayıptır söylemesi fena kapak oldu. Son günlerde Joaquin, Vicente ve David Villa'nın da kendisine hafiften laf sokar açıklamalarda bulunması durumun hepten karışık olduğunu göstermekte. Netice itibarı ile Koeman'ı İspanya'da pek hazetmiyorlar anladığım kadarı ile. Hele bir de Morinho gelecek tarzında söylentilerin ortaya çıkması teknik adamın iyice canını sıkıyor olsa gerek.

Netice itibarı ile Valencia kupada ve son lig müsabakasında biraz kıpırdanır gibi de olsa yine de güven vermiyor. Hatta ve hatta Koeman'a uyuz olan topçuların özellikle maça asılmamasını bile düşünürüm. Bu durum vaziyetinde bu müsabakada Valencia yerine 1.55 oran ile 2.5 altı tavsiyemdir.

Pazartesi hadisesi

Liverpool'a şans verin!

Pazar, 10 Şubat 2008

(614) Chelsea - Liverpool

Liverpool'da son yılların hatta şu ana kadar dünyanın ne büyük taraftar hareketi başlamış durumda. Taraftarların amacı 500 milyon pound toplayarak takımın hisselerini satın almak ve Amerikanların elinden kurtarmak. Şu ana kadar 60 milyon poundu da toplamış elemanlar. Bu davranışları ile "asla yalnız yürümeyeceksin" lafını haybeye söylemediklerini de ispatlamış oluyorlar. İşte bu durum vaziyetinde Takımın bugün Chelsea deplasmanından çıkaracağı 1 puan bile yüksek derecede morale ve takıma yapılacak bağışların bir anda artmasına sebep olabilir.

Elbette Chelse karşısında puan almak o kadar da kolay değil ama sonuçta ortamın duygusal değerlerine bakarsak imkansız da değil. X2 seçeneği ile Liverpool'a şans tanıyıp 1.70 orana göz kırpabiliriz diyorum.

Marmelat gibi oran!

Pazar, 03 Şubat 2008

(544) Parma - Atalanta

Yahu ne zaman Parma'nın adı geçse aklıma marmelat lafı ve dolayısı ile marmelattı, reçeldi o tür şeyler geliyor. Markette gördüğüm Parmalat diye bir İtalyan yiyecek markası münasebeti ile bu olay zihnime böyle kazınmış durumda maalesef. İşte bu Parmalatgillerin takımı Parma'da bu sene kendi evinde rakipleri için hiç de tatlı değil, bilakis rakiplerinin ağzını yakan cinsten bir oyun sergiliyor. Her ne kadar deplasmanlarda tat vermese de evinde gerçekten pek yaman. Üstüne üstlük takımın hücum gücü de pek sağlam. Takımda o kadar çok hücumcu alternatifi var ki Lucarelli ve Budan bile yedek olarak müsabakaya başlıyor.

Atalanta ise son zamanlarda tek başarıyı bir sürprize imza atıp Milan'ı yenmekle yaptı. Takımın en büyük özelliği kontrataklar ile golü bulabilmesi. Neticede tehlikeli takım, sağı solu belli olmaz.

Bu müsabakada 1.70 ile 2.5 üstü oynamak faideli olacaktır.

Görüntü sizi yanıltmasın!

Cumartesi, 02 Şubat 2008

(431) Almeria - Real Madrid

Resimdeki ecnebi kardeşimizin herhangi bir kırmızı noktalı hareketi yok. Amma velakin öyle bir havlusu var ki adama feykin kralını atıyor, ilk bakışta ne olduğunu anlayamıyor şaşırıyorsunuz. Allah muhafaza hanım beni böyle bir havlu ile görse durumu izah edene kadar canım çıkar :)

Demek ki görünene her zaman aldanmamak lazım. Aynı Real Madrid'in Barcelona'ya 9 puan fark atıp lider olmasına aldanmamak ve bugün Almeria karşısında onlara veriler 1.45'lik oranın gazına gelmemek gibi.

Zira Real Madrid her ne kadar faideli bir takım olsa da Almeria da bir o kadar kuvvetli ve zekice oynayan bir takım. Oyunu kilitleyip, az gol ile 3 puanı alma konusunda artık ihtisas yaptılar. Son 3 haftadır yabana atılmayacak rakipler karşısında 1-0 kazanıp duruyorlar. Eğer ki real lider nasıl olsa bu müsabakayı alır derseniz çuvallama riski olabilir. 2.5 altı daha mantıklı bir seçim olacaktır. Ya da uzak durmak lazım.