Ailem

Hayat hikayemi okuduysanız, size biraz da bizim ev ahalisinden bahsedeyim. İşte benim çekirdek ailem. Birlikte çitlediğim insanlar. Familyam.


Bahsettin Ailem


Hanım

Bizim evin gizli patronu biricik eşim Bade Hanım'dır. Halk arasında Bade Sultan olarak da bilinir.

"Ayakkabılar dışarıda çıkacak!"
"Salonda sigara içilmeyecek!"
"Diş macunu ortadan sıkılmayacak!"
"Aç karnına rakı yok!"

gibi fermanları ile evimizin düzenini sağlama konusunda pek inatçıdır. Ben ise emekli öğretmen olmasına verip, üzülmesin diye dediklerini yaparmış gibi davranıyorum. "Akşama annem geliyor bir hafta kalacakmış!" demedikten sonra vallahi ben her dediğine uyarım.

Seviyorum kendisini.Bahar

Bu sevginin ilk meyvesini de zaten 20 yıl önce kızımız Bahar ile almıştık.

Allah nazardan saklasın pek güzeldir benim kızım. Güzelliğini annesinin 250 sene önceki halinden, pratik zekasını da babasından almış.

Mesela her ay bana yeni bir model cep telefonu aldırtmayı nasıl başarıyor ben bile anlayamadım.


Oğlum Bahtiyar

Bizim ilk çocuk çok sevilince ikincisini yapmaya karar verdik. Gerçi aralarında biraz yaş farkı var ama olsun. Şansımıza bu da oğlan oldu ve adını Bahtiyar koyduk. Vallahi iyi ki oğlan oldu da tadında bıraktık. Yoksa ben üçe, beşe kadar uğraşırdım oğlanı tutturuncaya kadar.

Bugün bu satırlar ile size ulaşabiliyorsam bunun yarısında Bahtiyar'ın emeği büyük. Emeğin diğer yarısı ise internet olaylarımı çözen bizim sokaktaki internet kafenin sahibi Cemil'dir. Gerçi onun 4 saatte yaptığı şeyleri bizim Bahtiyar 5 dakikada yapıyor ama olsun. Buna da şükür, bunu bulamayanlar da var. Bak mesela Erman'a Hıncal'a.

Hangisinin böyle sitesi var?