Aralık 2009 ayında şunları yayınlamışım:

Sakatlara dikkat!

Pazar, 06 Aralık 2009

(390) Roma - Lazio

Her sakat topçu bu resimdeki gibi olsa kaçmaz hiç birinizin dikkatinden. Ama öyle olmadığına göre ben size en azından bu müsabakadaki sakatları bildireyim de sakata gelmeyin!

Lazio'da noksan çok bu müsabakada: Manfredini, Perpetuni, Siviglia, Mauri, Cruz, Makinva. Cruz ise bizim ligdeki topçulara özenip ceza aldığı için bugün takımını gollerden yoksun bırakacak.

Roma'da ise sakatlık durumları nispeten daha iyi. Sezon başından beri sakatlıklarla boğuşan takımda elemanlar formalarına kavuşsa da formlarına da aynı anda kavuşurlar mı orası bilinmez. Son haftalardaki faideli neticeler takımın belini doğrulttu diyebiliriz. Moitvasyon, forum ve sağlık sıhhat açısından daha iyi durumda olan Roma 1.70 oranı ile favorim.

betelli

Aslanla şaka olmaz!

Perşembe, 03 Aralık 2009

(563) Galatasaray - Panathinaikos

Galatasaray ligde son haftalarda puanlar kaybetmiş de olsa bu müsabakayı ciddiye alacaktır diye düşünüyorum. En azından o kaybedilen puanların götürdüğü karizma bu müsabakada onarılabilir.

Panathinaikos ise hafta sonunu hüsranla kapattı ve Yunan derbisinde Olympiakos'a yenildi. Elbette moralleri bozuk olacaktır. Ama eğer bu müsabakadan bir teselli çıkarmayı düşünüyorlarsa bunu başarabileceklerini pek sanmıyorum.

Ligdeki durumu kötü de olsa Avrupa'da aslanla şaka olmaz kanaatindeyim: 1.75 ile Galatasaray

bets10