Ağustos 2007 ayında şunları yayınlamışım:

« Evvelki Yazılar

Her timsahın eti yenmez!

Cuma, 31 Ağustos 2007

(135) Bursa - Trabzon

Trabzon bir kaç haftadır iyi alıştı önüne geleni devirip golleri sıralamaya. Amma velakin bugünkü rakipleri halis mulis Bursa timsahı. Bülent Korkmaz'ın himayesindeki Bursa timsahları deplasmanda 3-1 kazandıkları Gençlerbirliği müsabakası ile hem moral hem de güven buldu.

Kanımca bugün Trabzon'u önce durdurmak sonra da gafil avlamak maksadı ile sahaya çıkacaklar. Beraberlik hem Trabzon'a hem de Bursa'ya, 2.90'lık oran ise hem size hem bana pek faideli olur.

Sürprize buyurun!

Perşembe, 30 Ağustos 2007

(544) Jablonec - A.Wıen

Esasen asıl sürpriz ilk musabakada Çek takımı Jablonec'in 3 gol atması idi. Ama bu vesile ile bu müsabakadaki A.Wien oranı yükseldi. Her ne kadar deplasmanda da olsa bu müsabakada A. Wıen zayıf rakibi karşısında kazanır diyorum. Özellikle Sanel Kuljic adlı golcüye dikkat. 2.70'lik oran onun ayağından kazanılan gollerle gelebilir.

Bu arada fotoğrafın olayla ne alakası var derseniz kesinlikle bir alakası yok. Araba ayrı hatun ayrı hoşuma gitti ondan koydum. Hürmetlerimle.

Nice zaferlere Türkiye!

Perşembe, 30 Ağustos 2007

Dün gece Beşiktaş ve Fener ile coştuk. Bugünkü 30 Ağustos coşkusu Erciyes ve Galatasaray ile katmerli olsun.

Bizim için savaşıp zaferler kazanan herkese armağan olsun.

Saygılarımla.

Al Gül'üm ver Gül'üm!

Çarşamba, 29 Ağustos 2007

Kayseri eşrafından Gül Beyefendi hemşehrilerini mutlu ederek Cumhurbaşkanı seçildi. Tayyip Bey de kendisine yarın kabineyi sunacakmış. İki yakın arkadaş arasında kabinenin lafı mı olur canım, al gülüm ver gülüm bundan böyle :)

Madem ki yeni Cumhurbaşkanı Kayserili, bize de buradan Kayseri Erciyesspor'un müsabakasına yorum yapmak düşer.

(543) Kayseri Erciyesspor - M. Tel Aviv

En az Abdullah Gül kadar mütevazi görünen bir takım olan Erciyes deplasmanda İsrail takımının canını fena yaktı. Bu müsabakada gol atmak zorunda kalan Tel Aviv açık oynayacaktır. Kayserisporumuzun da boşlukları doldurarak UEFA yolunda ilerlemesi gerekir. Bu durumda takımın golcü ayağı Burhan Coşkun'a çok iş düşüyor. Kuponda da göreceğiniz üzere benim gönlüm de mantığım da Erciyesspor'dan yana.

2.40 ile Erciyes diyorum.

Dikkat! Liverpool'da iki sakat var!

Salı, 28 Ağustos 2007

(133) Liverpool - Toulouse

Kaptan Steven Gerard ve Jamie Carragher bu akşamki müsabakada forma giyemeyecek. Ben de o iki eksiğin yerini ismi Türkiye'de çok rağbet görmeye aday bu taraftar bayan ile doldurmaya çalıştım.

Her ne kadar bu iki eleman Liverpool için pek mühim de olsa ilk müsabakadaki 1-0 avantajı ile turu geçerler. Benitez'in ekibi bu sene hem ligde hem de Avrupa'da iddialı. Bu gece Anfield'da kazanan da, turu geçen de Liverpool olur.

(211) AEK - Sevilla

AEK'nin maddi krizine bir de ülkedeki yangın krizi eklenince iyice kotu oldu. Buradan komşuya gecmis olsun dileklerimi iletiyorum. Muhtemelen bu müsabakaya bozuk moral ile çıkacak olan AEK'yı eminim ki ateşli taraftarlari coşturacak. İlk müsabakadaki 2-0 yenilginin etkisi ile gole koşacak olan AEK açık verirse Sevilla'nın berberleri ense traşlarını fena alır. 1.75 ile 2.5 üstü tavsiyemdir.

mobilbahis

Rüya takım sahada!

Pazar, 26 Ağustos 2007

(634) Santander - Barcelona

Geçen sene yine rüya takım gazı ile oynadığımız, Ronaldinho'nun kara kaşının, tavşan dişlerinin hatrına bastığımız paralar çok kereler heba oldu. Az kupon yırttırmadı keratalar bana. Amma velakin geçen sene hem Avrupa'da hem de ligde aradıını bulamayan Barcelona bu sene Henry'i de takıma alarak olayı iyice abarttı. Ayrıca alt yapıdan gelen yukarıda resmini gördüğünüz Giovanni Dos Santos ve Bojan Krkic ise geleceğin yıldızları.

Bu şartlar altında yine bir rüya takım ile karşımıza çıkan Barcelona daha ligin ilk müsabakasında beni hayal kırıklığına uğratırsa vallaha da billaha da bu sezon ne hiç bir yorumumda, ne kuponumda ne de Fanatik Gazetesindeki yazılarımda yer alamaz. Aha buraya yazıyorum. Ve 1.30 oranı ile banko Barcelona diyorum.

Her horoz kendi mekanında güzel.

Pazar, 26 Ağustos 2007

(612) Denizlispor - Vestel Manisa

Vestel'de görüntü tam net değil. Zaman zaman gidip geliyor. Geçen hafta Ankara'da gayet net gösterdi ama bu hafta ne olacağı belli olmaz. Zira Vestel'in kanımca kötü durumdaki Ankaraspor'u yenmesi bir ölçüt olamaz.

Denizli ise yine geçen hafta Ankara'dan şanssız bir şekilde puansız döndü. Ama kişisel hatalar dışında takımı beğendim.

Denizli horozu bugün evinde öter ve taraftarlarına sezonun ilk üç puanını verir diyorum. 1.90 ile Horozlara oynanır.

Oleeeeey İspanya!

Cumartesi, 25 Ağustos 2007

Öncelikle şunu söyleyeyim her ne kadar matador kostümlü bu hanım kızımızı sayfamıza renk katması için görevlendirdiysem de şahsen boğa güreşine karşıyım. Öte yandan geçtiğimiz günlerde basına yansıyan ve bir ayının, bir takım ayı vatandaşlarımız tarafından daş ve zopalarla katledilmesi olayına da çok sinirlendim. Neyse bu mevzular benim sinirimi daha bozmadan yoruma geçelim.

(365) Real Madrid - Atletico Madrid

Real Madrid'i geçen sene şampiyon yapan Fabio Capello bu sezon sonunda tezkereyi aldı ve yerine Alman Bernd Schuster geldi. Robinho, Saviola, Raul, Higuain, Arjen Robben, Gabriel Hainze ve Saldadolu faideli bir kadroya sahip olan Real hazırlık müsabakalarında pek göz doldurmadı. En büyük silahı Torres'i Liverpool'a yolculayan Atletico Madrid ise bu transferden vurduğu para ile Jose Antino Reyes, Luis Garcia, Simao ve Diego Forlan'ı aldı.

Yeni teknik direktör ve giden topçular münasebeti ile henüz taşların yerine oturmadığı Real Madrid karşısında Atletico bir sürpriz yapabilir. X2 oynamayı tavsiye ediyorum.

« Önceki Yazılar