« İtalya Mısır'ı patlatır!

Irak'ta Bora Milutinovic fırtınası »

Günün maçlarından kısa kısa...

Eteğin de yorumun da kısası makbuldür erkekler aleminde. Hem dünkü Mısır - İtalya müsabakasını uzun yazdık da ne oldu. Futbolun toparlak yüzü bir kez daha kendisini gösterdi ve Mısır İtalya'yı da benim kuponumu da, yorumu da patlattı. Ama zaten böyle sürprizler olmasa bu olayın adı bahis değil evlilik olurdu :)

Gelelim müsabakalarımıza:

(102) Beyaz Rusya - Sırbistan

Sanki yeşil veya mor Ruslar varmış gibi şu adamcağızlara Beyaz Rus deniyor ya çok acıyorum. Gerçi bunlar son müsabakalardan sonra esasen hafiften patlıcan moruna çalmaya başladılar. Son müsabakada İsveç'ten 5 tane yiyen Rusyalı beyaz gençler formlarının sallantıda olduğunun sinyalini çaktılar. Sırbistan ise daha aktif, daha dinamik ve daha heyecanlı bir takım. Bu müsabakada favorim Sırbistan. Ama bu düşük oranı aktarmaya terbiyem elvermez.

(111) Cork City - Dundalk

Cork City şu anda ligde 3. sırada ama haftalardır 3 puanı bir arada göremediler. Böyle giderse zirvedeki grubun gerisinde kalma endişesi ile başbaşa kalacaklar. O yüzden kendi evlerindeki bu müsabakaya yüksek bir ciddiyet mertebesinde çıkacaklardır. Dundalk ise son haftaların en cömert takımı. Her isteyene veriyor 3 puanı. Bugün aynı cömertliği Cork City'e de gösterirler.

(103) Bohemian - Sligo

Bohemian evindeki sağlam duruşu ile zirvedeki yerini korumaya devam ediyor. St Patriks'e 3-1 yenilmenin acısını 8-1 yendikleri Mayfield'ten çıkardılar. Sligo Rovers sürpriz galibiyetler alabilen bir takım ama bugün kendi evindeki Bohemians karşısında dikiş tutturabileceğini pek sanmıyorum ve 1.25 oran ile evsahibi diyorum.